Ukradl věci za 879 korun. Po sedmi letech ho usvědčila DNA

ČTK ČTK
5. 3. 2015 16:44
Muž byl obviněn z loupeže a porušování domovní svobody. Za čin, který spáchal ve Varnsdorfu, mu hrozí až deset let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Děčín - Děčínská policie objasnila sedm let staré loupežné přepadení. Pomohl jí k tomu vzorek DNA nalezený tehdy na místě činu. Ve čtvrtek to oznámila děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Podezřelého už kriminalisté obvinili a podají návrh na jeho vzetí do vazby.

Případ se odehrál v červnu 2007 ve Varnsdorfu. Neznámý muž tehdy vstoupil do rodinného domu a brutálně napadl jeho majitelku, která skončila v péči lékařů.

"Dům prohledal a odnesl si z něj věci v hodnotě 879 korun," řekla Trypesová. Kriminalisté podle ní našli na místě činu stopy včetně vzorku DNA. Po pachateli však pátrali marně.

Vzorek DNA stejně jako v dalších případech uložili do databáze. Na konci loňského roku se podle Trypesové objevil v databázi totožný vzorek.

"Policisté opět začali pátrat, tentokrát s konkrétními informacemi o násilníkovi. Výsledkem jejich usilovné práce je dopadení sedmapadesátiletého muže z Českého Krumlova," uvedla policejní mluvčí.

Muž byl obviněn z loupeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až deset let vězení. Kriminalisté podají návrh na jeho vzetí do vazby.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy