Konec výluky. Po třech měsících se opět rozjedou vlaky na trati z Lovosic do České Lípy

ČTK ČTK
8. 11. 2015 9:47
Náklady na rekonstrukci železničních mostů byly přes 332 milionů korun. Vlaky se vrátí také na opravené horní nádraží v Litoměřicích. Výluka na trati začala 1. srpna a termín ukončení byl 29. října. Termín se protáhl kvůli pozdní dodávce.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: České dráhy

Litoměřice - Po více než tříměsíční výluce se v pondělí rozjedou opět vlaky na trati z Lovosic na Litoměřicku do České Lípy. Náklady na rekonstrukci železničních mostů byly přes 332 milionů korun. Vlaky se vrátí také na opravené horní nádraží v Litoměřicích. Podrobnosti ČTK řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Výluka na trati začala 1. srpna a termín ukončení byl 29. října. "Měli jsme problémy s dodávkou části technologie potřebné k rekonstrukci jednoho železničního mostu na trati," řekl k důvodům prodloužení výluky Illiaš. Po dobu výluky vozily cestující z Lovosic do České Lípy náhradní autobusy.

Na generální opravě byl technicky nejnáročnější její začátek, tedy snášení jednotlivých železničních mostů přes Labe u Žalhostic. "Některé mostní pilíře byly v horším stavu, než jsme očekávali. Zajímavé bylo i samotné osazování novými mostovkami, které byly na mostní pilíře osazovány za pomoci těžkých říčných lodí," popsal mluvčí.

Díky opravě budou moci vlaky jezdit na trati rychlostí 80 kilometrů v hodině, doposud to bylo 50 kilometrů v hodině.

Zastavovat budou znovu vlaky také na litoměřickém horním nádraží, kde vznikla bezbariérová nástupiště, nový železniční přechod a přístupové chodníky. Součástí rekonstrukce je obnova staničního zabezpečovacího zařízení.

"Do prací je zahrnuta oprava kolejišť, výhybek a návěstidel, nově také bude možné dostat se na nástupiště z ulic Nezvalova, Resslova a Nerudova," popsal mluvčí. Cena rekonstrukce železniční stanice je 117 miliónů korun bez DPH.

Nový přechod pro pěší budou moci cestující na nádraží využívat až po zprovoznění zabezpečovacího zařízení počátkem příštího roku. "Do té doby bude provoz na nádraží řízen stávajícím zabezpečovacím zařízením," podotkl Illiaš.

Na modernizaci zabezpečovacího zařízení se pracuje i v Lovosicích, termín dokončení je srpen 2016.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Irvingův návrat Brooklyn výhrou neoslavil, podlehl v Clevelandu

Basketbalisté Brooklynu v prvním utkání s kompletní trojicí hvězd Kevin Durant, Kyrie Irving a James Harden na vítězství nedosáhli. Durant sice zaznamenal 38 bodů, 12 doskoků a osm asistencí, navrátilec Irving přidal 37 bodů a Harden triple double za 21 bodů, deset doskoků a 12 asistencí, Nets i přesto po druhém prodloužení prohráli 135:147 v Clevelandu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Detroit 123:115 po prodl., Cleveland - Brooklyn 147:135 po prodl., Golden State - San Antonio 121:99, Houston - Phoenix 103:109, Indiana - Dallas 112:124, LA Clippers - Sacramento 115:96, Minnesota - Orlando 96:97, Philadelphia - Boston 117:109, Toronto - Miami 102:111. Utkání Charlotte - Washington, Portland - Memphis byla odložena.

Další zprávy