Ivana Řápková nebude na severu Čech kandidovat za ODS

ČTK ČTK
2. 9. 2013 13:27
Podle svého prohlášení necítí pro kandidaturu dostatečnou podporu místních sdružení
Ivana Řápková.
Ivana Řápková. | Foto: Ondřej Besperát

Ústí nad Labem - Bývalá chomutovská primátorka a poslankyně Ivana Řápková nebude v předčasných volbách kandidovat do sněmovních voleb za ODS v Ústeckém kraji.

Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že necítí soudržnost uvnitř regionálního sdružení strany. Podle předsedy regionálního sdružení Petra Fialy necítí Řápková dostatečnou podporu místních sdružení, která často navrhují vlastní kandidáty.

"Chtěla jsem v práci poslankyně pokračovat, ale v tuto chvíli necítím soudržnost uvnitř regionálního sdružení ODS a tato skutečnost mě vedla k mému rozhodnutí nekandidovat," uvedla v písemném prohlášení.

Bližší podrobnosti zatím odmítla sdělit s ohledem na to, že teprve v pondělí večer zasedá regionální rada ODS, kde se má rozhodovat o podobě severočeské kandidátní listiny.

"Zatím jsem neuvažovala o tom, že bych kandidovala za jiné regionální sdružení ODS," dodala.

Předseda regionálního sdružení ODS Fiala k tomu řekl, že rozhodnutí Řápkové bere na vědomí.

"Můj osobní dojem z toho je, že kolegyně Řápková chtěla cítit větší než jen třeba mírně nadpoloviční podporu," sdělil. Podle něho některá oblastní sdružení Řápkovou navrhovala do čela severočeské kandidátky ODS.

"Z některých jsem slyšel signály podpory, jinde zase měli své kandidáty. Na začátku ale není nic stoprocentní, vždy je více kandidátů, málokdy je shoda na jednom," doplnil.

 

Právě se děje

Další zprávy