Nahlédněte do interiéru zrekonstruované budovy muzea v Ústí nad Labem

Nahlédněte do interiéru zrekonstruované budovy muzea v Ústí nad Labem
Na ploše 1 500 m2 chce Collegium Bohemicum nabídnout návštěvníkům v mnohém nový a neotřelý pohled na dějiny společného soužití českého a německého obyvatelstva v českých zemích.
Výstavu zúčastněných architektonických návrhů si lze v Ústí prohlédnout do 25. října 2011.
Výstava s názvem "Třicet návrhů, jeden vítěz" prezentuje všech třicet návrhů přihlášených do soutěže a postup rozhodování poroty.
Návštěvníci si tak mohou sami udělat názor, zda porota vybrala nejlépe, přečíst si komentáře architektonických kanceláří k návrhům i hodnocení poroty.
Foto: Aktuálně.cz
Lucie Kalivodová
30. 6. 2011 12:46

Ústí nad Labem - Pod záštitou ministra kultury MUDr. Jiřího Bessera zahajuje společnost Collegium Bohemicum svou činnost v nově zrekonstruované budově muzea v Ústí nad Labem. Collegium Bohemicum je obecně prospěšná kulturně-vzdělávací a vědecká společnost, která se zabývá česko-německými vztahy a kulturním dědictvím německy mluvících obyvatel českých zemí. Organizuje a podporuje česko-německé kulturní akce, vzdělávací projekty a je aktivní i ve vědecké oblasti. Ve spolupráci s muzeem města Ústí nad Labem připravuje stálou expozici o dějinách německy mluvících obyvatel českých zemí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 37 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy