Nahlédněte do interiéru zrekonstruované budovy muzea v Ústí nad Labem

Nahlédněte do interiéru zrekonstruované budovy muzea v Ústí nad Labem
Na ploše 1 500 m2 chce Collegium Bohemicum nabídnout návštěvníkům v mnohém nový a neotřelý pohled na dějiny společného soužití českého a německého obyvatelstva v českých zemích.
Výstavu zúčastněných architektonických návrhů si lze v Ústí prohlédnout do 25. října 2011.
Výstava s názvem "Třicet návrhů, jeden vítěz" prezentuje všech třicet návrhů přihlášených do soutěže a postup rozhodování poroty.
Návštěvníci si tak mohou sami udělat názor, zda porota vybrala nejlépe, přečíst si komentáře architektonických kanceláří k návrhům i hodnocení poroty.
Foto: Aktuálně.cz
Lucie Kalivodová
30. 6. 2011 12:46

Ústí nad Labem - Pod záštitou ministra kultury MUDr. Jiřího Bessera zahajuje společnost Collegium Bohemicum svou činnost v nově zrekonstruované budově muzea v Ústí nad Labem. Collegium Bohemicum je obecně prospěšná kulturně-vzdělávací a vědecká společnost, která se zabývá česko-německými vztahy a kulturním dědictvím německy mluvících obyvatel českých zemí. Organizuje a podporuje česko-německé kulturní akce, vzdělávací projekty a je aktivní i ve vědecké oblasti. Ve spolupráci s muzeem města Ústí nad Labem připravuje stálou expozici o dějinách německy mluvících obyvatel českých zemí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy