reklama
 
 

Holandský lyžař se vážně zranil na Klínovci. Nezvládl jízdu a spadl z mostu

4. 3. 2016 14:54
Šestnáctiletý lyžař z Nizozemí se v pátek zranil při lyžování v Krušných horách. Mladík nezvládl prudkou jízdu, spadl z přemostění silnice na asfalt z výšky asi deseti metrů. Mladík utrpěl zranění končetin a lehký otřes mozku. S podezřením na poranění páteře byl převezen do nemocnice v Ústí nad Labem. „Jedná se o vcelku unikátní nehodu a o jejích přesných příčinách nechci spekulovat," uvedl náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner a dodal, že tvrdý sníh umožňuje rychlou jízdu a lyžaři by měli dodržovat bezpečné zásady.

Krušné hory - Šestnáctiletého lyžaře z Nizozemska převezla v pátek krátce po poledni záchranná služba do nemocnice v Ústí nad Labem s podezřením na poranění páteře a lehký otřes mozku. Mladík ve skiareálu Klínovec nezvládl prudkou jízdu a spadl z přemostění silnice na asfalt. 

Holandský lyžař spadl v plné rychlosti z výšky asi deset metrů. „Zjistili jsme, že si vážně poranil horní i dolní končetinu,“ uvedl k situaci pacienta Jan Šimeček, zasahující člen Horské služby Krušné hory. Záchranáři zraněnému nasadili krční límec a zafixovali jej do vakuové matrace. Lyžaře pak transportoval přivolaný vrtulník.

„Jedná se o vcelku unikátní nehodu a o jejích přesných příčinách nechci spekulovat. Faktem je, že sněhová pokrývka na zdejších sjezdových tratích je pro jízdu velmi dobrá, ovšem sníh je příliš tvrdý a umožní tak vysoké rychlosti,“ upozornil lyžaře Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. Zároveň upozornil lyžaře s tím, že všichni by měli velmi bedlivě dodržovat všechny zásady bezpečného pohybu na sjezdových tratích.

Na sjezdovkách skiareálu Klínovec leží aktuálně až metr sněhu. „Podmínky na sjezdovkách jsou ideální, netvoří se žádné boule, což umožňuje lyžařům jezdit vyšší rychlostí. Proto je vždy nutné, aby dobře odhadli své schopnosti a jízdu jim přizpůsobili. Na mostech máme ochranné sítě, takové nehody rozhodně nejsou obvyklé," uzavřel mluvčí klínoveckého skiareálu Adam Svačina.

autoři: ČTK, Domácí | 4. 3. 2016 14:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama