Hlavní účetní firmy zpronevěřil za dva roky 11 milionů

ČTK ČTK
19. 4. 2013 12:54
Policie případ vyšetřuje na základě podnětu Finančně analytického útvaru ministerstva
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Ústí nad Labem - Severočeská policie tento týden odhalila muže, který jako účetní v podniku, kde pracoval, zřejmě zpronevěřil 11 milionů korun.

Může za to jít na pět až deset let do vězení. Řekli to policisté z krajské hospodářské kriminálky.

Policie případ začala vyšetřovat na základě podnětu Finančně analytického útvaru (FAÚ) ministerstva financí, který ji upozornil na podezřelé finanční transakce jedné z firem v Ústeckém kraji zabývající se strojírenstvím.

FAÚ původně přišel z podezřením na škodu kolem šesti milionů. Vyšetřováním se ale ukázalo, že je mnohem vyšší. Podle policistů muž pracoval ve firmě jako hlavní účetní.

"Na základě výkonu své funkce měl přístup k bankovním účtům, do pokladny. Během dvou let si ze společnosti dokázal na svůj vlastní účet vytáhnout skoro 11 milionů korun," řekl vedoucí 1. oddělení severočeské hospodářské kriminálky Radim Vojáček.

Podle policie to muž, který žije v Ústí nad Labem, dělal v letech 2010 až 2012.

"Z firemních účtů odcházely na jiný účet vysoké platby řádově v desítkách až stovkách tisíc korun, třeba i třikrát týdně," popsal případ komisař krajské hospodářské kriminálky František Čenský.

Zatím není jasné, na co muž peníze použil. "Muž vypovídá, že peníze použil na úhradu svých předchozích dluhů. Další šetření probíhá, abychom zjistili, kam peníze putovaly," dodal Čenský. Podle něj muž tvrdí, že šlo o dluhy u nebankovních institucí.

Policie kvůli podezření na zpronevěru zahájila trestní stíhání muže. V případě prokázání viny mu hrozí pět až deset let vězení. Muž je vyšetřován na svobodě.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy