Foto: Unikátní nádrž otevřela brány, přilákala davy lidí

Foto: Unikátní nádrž otevřela brány, přilákala davy lidí
K přehradě svážely zájemce autobusy.
Stačilo sejít několik schodů a jste u dveří.
Prohlídka začíná. Tudy ale nikdo jít nemůže.
Cesta vede druhou chodbou.
Foto: Radek Nohl, Andrea Nohlová
Radek Nohl Radek Nohl
16. 5. 2015 21:00
Tisíce lidí se přišly podívat, jak to vypadá uvnitř vodní nádrže Fláje na Mostecku. Přehrada zásobuje pitnou vodou podstatnou část Ústeckého kraje.

Fláje - Na prostory vodní nádrže Fláje, které běžně nejsou dostupné veřejnosti, se přišly v sobotu podívat tisíce lidí. Návštěvníci měli možnost vidět, jak to uvnitř jediné pilířové přehrady v Česku vypadá.

Kromě prostor si lidé mohli prohlédnout také výstavu fotografií, které dokumentují výstavbu nádrže ale i minulost obce, která byla zbourána. Přehrada je zařazena mezi kulturní památky, její hráz je vysoká 56 metrů a dlouhá 416 metrů.

Prohlídka se konala u příležitosti 130. výročí zprovoznění moldavské dráhy, po které byl před 50 lety dopravován materiál na stavbu vodního díla Fláje. Podobně jako předloni vydala k této příležitosti Česká pošta speciální poštovní známku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy