Foto: Unikátní nádrž otevřela brány, přilákala davy lidí

Foto: Unikátní nádrž otevřela brány, přilákala davy lidí
K přehradě svážely zájemce autobusy.
Stačilo sejít několik schodů a jste u dveří.
Prohlídka začíná. Tudy ale nikdo jít nemůže.
Cesta vede druhou chodbou.
Foto: Radek Nohl, Andrea Nohlová
Radek Nohl Radek Nohl
16. 5. 2015 21:00
Tisíce lidí se přišly podívat, jak to vypadá uvnitř vodní nádrže Fláje na Mostecku. Přehrada zásobuje pitnou vodou podstatnou část Ústeckého kraje.

Fláje - Na prostory vodní nádrže Fláje, které běžně nejsou dostupné veřejnosti, se přišly v sobotu podívat tisíce lidí. Návštěvníci měli možnost vidět, jak to uvnitř jediné pilířové přehrady v Česku vypadá.

Kromě prostor si lidé mohli prohlédnout také výstavu fotografií, které dokumentují výstavbu nádrže ale i minulost obce, která byla zbourána. Přehrada je zařazena mezi kulturní památky, její hráz je vysoká 56 metrů a dlouhá 416 metrů.

Prohlídka se konala u příležitosti 130. výročí zprovoznění moldavské dráhy, po které byl před 50 lety dopravován materiál na stavbu vodního díla Fláje. Podobně jako předloni vydala k této příležitosti Česká pošta speciální poštovní známku.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy