Bude pouť, musím posekat v kostele. Obrazem ze zapomenutého koutu severních Čech

Bude pouť, musím posekat v kostele. Obrazem ze zapomenutého koutu severních Čech
Na faře v Liběšicích na Žatecku se třikrát týdně schází děti.
Čeká se ve frontě na zmrzlinu.
Mikrobusem je sem sváží farář Vilém Marek Štěpán. Když na sever Čech přišel, v jeho farnosti se mše sloužily jen ve čtyřech kostelech. Dnes jsou bohoslužby ve všech dvaceti.
Některé jsou tak zanedbané, že v nich musí otec Vilém před poutí posekat trávu.
Foto: Martina Řehořová/Člověk a víra
Jan Hejl Jan Hejl
18. 9. 2016 0:33
Severočeské Liběšice u Žatce leží v srdci vyhlášeného chmelového kraje. Přesto jsou polozapomenuté, každý sedmý místní je nezaměstnaný, mnozí jsou odkázaní na pomoc církve a potravinové banky. Slouží tu svérázný kněz, premonstrát Vilém Marek Štěpán. Jeho fara je otevřená 24 hodin denně, mikrobusem sem sváží třikrát týdně děti z okolních vesnic. Prohlédněte si fotogalerii z místa, které skoro nemůže být odlišnější než hodinu cesty vzdálená Praha.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicich s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy