Dozorci napadali mladé vězně, podezřívá je organizace

ČTK ČTK
3. 10. 2014 14:49
Případ nyní prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podezřelí dozorci byli přeloženi na jiná místa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prověřuje podezření, že se ve věznici ve Všehrdech na Chomutovsku dopouštěli dozorci násilí na mladistvých vězních. V případu nebyl zatím nikdo obviněn, několik dozorců bylo přeloženo na jiná oddělení. Napsal to server Česká justice a potvrdil to státní zástupce z Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem Radek Bělor.

Na možné násilí v nápravném zařízení upozornila ministerstvo spravedlnosti zahraniční organizace zabývající se lidskými právy.

"Na základě podezření, že se někteří z dozorců Věznice Všehrdy dopouštěli násilí na mladistvých odsouzených, bylo s okamžitou platností přijato ve vztahu k těmto příslušníkům Vězeňské služby ČR personální opatření. Tito příslušníci byli přemístěni z oddělení pro mladistvé na jiné oddělení a o dalším postupu bude rozhodnuto po ukončení vyšetřování," řekl serveru Robert Blanda z oddělení vnějších vztahů Vězeňské služby.

Podezření vedle inspekce prověřují kontrolní orgány Vězeňské služby, případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem.

"Kauza je ve fázi prověřování, to znamená, že ještě nebyl nikdo obviněn. Jednotlivé úkony vede Generální inspekce bezpečnostních sborů. I s ohledem na věk případných obětí se k průběhu šetření nemohu více vyjadřovat," řekl Bělor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy