Dozorci napadali mladé vězně, podezřívá je organizace

ČTK ČTK
3. 10. 2014 14:49
Případ nyní prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podezřelí dozorci byli přeloženi na jiná místa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prověřuje podezření, že se ve věznici ve Všehrdech na Chomutovsku dopouštěli dozorci násilí na mladistvých vězních. V případu nebyl zatím nikdo obviněn, několik dozorců bylo přeloženo na jiná oddělení. Napsal to server Česká justice a potvrdil to státní zástupce z Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem Radek Bělor.

Na možné násilí v nápravném zařízení upozornila ministerstvo spravedlnosti zahraniční organizace zabývající se lidskými právy.

"Na základě podezření, že se někteří z dozorců Věznice Všehrdy dopouštěli násilí na mladistvých odsouzených, bylo s okamžitou platností přijato ve vztahu k těmto příslušníkům Vězeňské služby ČR personální opatření. Tito příslušníci byli přemístěni z oddělení pro mladistvé na jiné oddělení a o dalším postupu bude rozhodnuto po ukončení vyšetřování," řekl serveru Robert Blanda z oddělení vnějších vztahů Vězeňské služby.

Podezření vedle inspekce prověřují kontrolní orgány Vězeňské služby, případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem.

"Kauza je ve fázi prověřování, to znamená, že ještě nebyl nikdo obviněn. Jednotlivé úkony vede Generální inspekce bezpečnostních sborů. I s ohledem na věk případných obětí se k průběhu šetření nemohu více vyjadřovat," řekl Bělor.

 

Právě se děje

Další zprávy