Do Bíliny mohla vytéct nafta, hasiči staví norné stěny

ČTK ČTK
7. 10. 2013 13:10
Na kruhovém objezdu v Bílině ráno havaroval kamion
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Zlínského kraje

Bílina - Hasiči postavili norné stěny v řece Bílině v Hostomicích, u Lysce a v Trmicích.

Při ranní nehodě kamionu ve městě Bílina mohla do řeky uniknout nafta, informoval mluvčí severočeských hasičů Lukáš Marvan.

Kamion na kruhovém objezdu v Bílině havaroval krátce před 4:00. "Kamion měl proraženou nádrž, z níž část nafty zřejmě unikla do řeky Bíliny," uvedl Marvan. Hasiči naftu vytékající z nádrže kamionu zachytávali do barelu a její další únik zastavili tmelem.

"Monitorovali řeku Bílinu, nic nenašli, postavili norné stěny v Hostomicích a u Lysce a jednotka HZS ÚK ze stanice Ústí nad Labem postavila další stěnu na řece Bílině v Trmicích," uvedl mluvčí. Norné stěny hasiči nadále monitorují. Podle prvotních odhadů z nádrže uniklo asi 200 litrů nafty.

Podle policie při nehodě nikdo neutrpěl zranění, její příčiny zatím nejsou známé. V místě nehody byl ráno a dopoledne omezený provoz, podle mluvčího teplických policistů Daniela Vítka se tudy zhruba od 10:00 začalo jezdit bez omezení.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy