FOTO Vraťte nám divadlo. Ústí bouří kvůli Činohernímu studiu

FOTO Vraťte nám divadlo. Ústí bouří kvůli Činohernímu studiu
Před Ústeckým magistrátem se sešla demonstrace.
Organizátor vyzval přítomné, aby se vyvarovali násilí.
Mezi demonstrujícími byl herec Jiří Maryško, exekutor políčku radnímu pro kulturu Janu Eichlerovi.
Nálada byla bojovná, oslavovala násilníky.
Foto: Ludvík Hradilek
5. 3. 2014 19:45
Zastupitelé Ústí nad Labem se zbavili nezávislého divadla. Chtějí jinou kulturu.

Ústí nad Labem - Město pohnuté historie vyhánění, bourání, korupce a nedýchatelného vzduchu přišlo o jeden z ostrůvků pozitivní deviace. Zastupitelé města se rozhodli ukončit působení Činoherního studia. Chtějí kulturu jinou, která by více vyhovovala jejich vkusu. Dva dny po bouřlivém jednání zastupitelstva se sešli příznivci kultury, aby vyjádřili svůj vkus.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy