Bitva ve Varnsdorfu: Lidé šli na Romy, policie byla proti

Bitva ve Varnsdorfu: Lidé šli na Romy, policie byla proti
Policisté zadrželi 21 z několika set účastníků ohlášené demonstrace a následného neohlášeného pochodu. Čtyři ze zadržených byli obviněni z trestného činu.
Policejní zásah proti davu nespokojenému s vládní politikou vůči romské menšině začal ve chvíli, kdy se o policejní auta roztříštily první lahve a na kordon těžkooděnců začaly padat kameny.
I mnohem objemnější předměty uličního inventáře se ocitly ve vzduchu.
Dostřel prázdnou popelnicí: zhruba patnáct metrů.
Foto: Ondřej Besperát
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
11. 9. 2011 0:00

Speciální policejní jednotky bránily ve Varnsdorfu davu lidí proniknout k domům obývaných Romy. Těžkooděnci zatarasili ulice i most přes řeku Mandavu. Když na ně začaly dopadat kameny a láhve, použili vodní dělo, petardy a dýmovnice.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy