Dálnici D8 ve směru na Prahu na tři hodiny uzavřela nehoda, na místě byl jeden zraněný

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 7. 2018 15:39
Dálnici D8 ve směru na Prahu v úterý na 3 hodiny uzavřela u Lovosic nehoda osobního vozidla a karavanu. Vyžádala si jedno lehké zranění. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Podle informací Jednotného systému dopravních informací (JSDI) byl na místě vrtulník, odlétl ale prázdný. Osobní automobil stál v připojovacím pruhu, karavan na boku v levém jízdním pruhu. Policie zavedla po dobu odklízení následků nehody objízdnou trasu, která vedla přes Lovosice. Dálnice D8 byla znovu průjezdná v obou směrech před 15:30.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 48 minutami

Za korupci při ovlivňování zakázek si lékař Dbalý odpyká sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb, jež nemocnici poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners (dnes MSB Legal) spojovaná s lobbistou Ivo Rittigem. Dbalý za uzavření smluv přijal podle obžaloby úplatky ve výši 12 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy