Chlapec chtěl vidět vykolejit vlak, na trať dotáhl padesátikilový kus betonu

ČTK ČTK
15. 3. 2016 11:33
Teplická policie chytla chlapce, který pokládal předměty na železniční trať. V minulém týdnu byl kvůli tomu dvakrát přerušen provoz mezi Teplicemi a Proboštovem. Chlapec se pak policistům přiznal, že chtěl vidět nehodu vlaku. Kriminalisté věc vyšetřovali jako obecné ohrožení, za tento trestný čin hrozí až osmileté vězení. S ohledem na věk pachatele ale policie případ odloží.
Kriminalistům chlapec řekl, že chtěl vidět vykolejit vlak. (Ilustrační foto)
Kriminalistům chlapec řekl, že chtěl vidět vykolejit vlak. (Ilustrační foto) | Foto: Archiv Českých drah

Teplice - Touha vidět naživo nehodu vlaku dovedla čtrnáctiletého chlapce až tak daleko, že začal pokládat na železniční trať mezi Teplicemi a Proboštovem kameny a jiné předměty. Provoz na trati kvůli tomu dvakrát v uplynulém týdnu stál. Policie pak začala místo sledovat a chlapce zadržela na místě. "Kriminalistům řekl, že chtěl vidět vykolejit vlak," upřesnil teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Kriminalisté věc vyšetřovali jako obecné ohrožení, za tento trestný čin hrozí až osmileté vězení. S ohledem na věk pachatele ale policie případ odloží. "Podnět na opatření policisté poslali orgánu sociálně-právní ochrany dětí," doplnil Vítek.

V prvním případě dopravil školák na trať padesátikilogramový kus betonu. Škoda na lokomotivě přesáhla 50 tisíc korun. V druhém případě umístil na koleje velký kámen, do kterého narazil osobní vlak s padesáti cestujícími. Následkem střetu byla opět poničena lokomotiva, nikdo z pasažérů se nezranil.

Policisté následně začali místo sledovat. "V pátek přišel ke kolejišti chlapec, který položil na trať velkou větev, tu hned vzápětí přejel projíždějící vlak," uvedl mluvčí. Chlapec se na místě přiznal, že ve všech případech položil předměty na koleje on.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy