Českým Švýcarskem prchá střelec, policie varuje turisty

ČTK ČTK
19. 1. 2013 13:41
Lidé by se měli zrušit výlety do turisty oblíbené oblasti Českého Švýcarska

Děčín - Policii se ani po necelých dvou dnech nepodařilo dopadnout ozbrojeného muže, který se pohybuje u Národního parku České Švýcarsko.

Správa národního parku varovala občany, aby do jedné z nejoblíbenějších turistických lokalit raději nechodili.

Pokud někdo na nebezpečného muže narazí, neměl by se ho pokoušet sám zastavit. "Správa národního parku vyzývá jak návštěvníky, tak i obyvatele blízkých obcí, aby zvážili nutnost případných výletů," uvedl mluvčí parku Tomáš Salov.

Sedmačtyřicetiletého Jindřicha Jetmara hledá policie od čtvrtečního večera. Podezírá ho z vykrádání chat a příprav vraždy. Podle policistů je ozbrojený.

"Zaměstnanci stráže přírody národního parku na něj narazili při kontrole lesnického objektu v blízkosti chatové oblasti Hájenky u obce Růžová. Muž z objektu utekl," uvedl v pátek Salov. Podle nepotvrzených informací měl muž na strážce parku při útěku střílet z pistole.

Hledaný muž byl později viděn u Srbské Kamenice, od pátku jej ale hledají na druhé straně oblasti u Hřenska. Prvotní informace hovořily o tom, že pouze vykrádal chaty, pak se v policejní databázi objevilo i podezření z přípravy vraždy. Jetmar je místní a podle neoficiálních informací se v okolí dobře vyzná.

Policie nasadila vrtulník

Do pátrání je i nasazeno asi 40 policistů, včetně příslušníků speciální pořádkové jednotky. Ti pročesávají těžko přístupný terén se psy, oblečeni do neprůstřelných vest a vyzbrojeni i útočnými puškami. Ve vzduchu byl i v pátek i v sobotu i vrtulník.

"Hledaný muž je 178 centimetrů vysoký, štíhlé postavy, má prošedivělé vlasy," uvedla policie. Popis jeho oblečení se několikrát změnil, protože se muž zřejmě převlékl. Nyní by měl být oblečený v šedém kabátě pod kolena a kostkovaných kalhotách.

"Žádáme občany, kteří muže spatřili, aby jakékoliv informace k jeho pohybu neprodleně nahlásili na linku 158. Policisté nedoporučují, aby se ho občané pokoušeli sami zadržet," informovala policie.

 

Právě se děje

Další zprávy