reklama
 
 

Boj o ředitele vlivného úřadu skončil. Vyhrál lídr ODS

20. 12. 2011 15:10
Šéfem úřadu, který na severozápadě Čech rozděluje miliardy z EU, bude Pavel Karel Markvart

Ústí nad Labem - Novým ředitel úřadu, který v Ústeckém a Karlovarském kraji rozděluje miliardy z Evropské unie, bude Pavel Karel Markvart.

Ten je členem ODS a byl v loňském roce i lídrem kandidátky v Chomutově. Ve funkci vystřídá Petra Kušnierze, jež je obžalován za přijetí úplatku a zneužití pravomoci, hrozí mu až 12 let vězení.

Markvarta vybral výbor regionální rady, ve kterém usedají politici z Ústeckého a Karlovarského kraje.

"Chci vést ten úřad tak, aby na něj nepadal stín korupce, řekl Aktuálně.cz Markvart. Reagoval tak na to, že podle obžaloby chtěla skupina kolem bývalého ředitele Kušnierze od třech podnikatelů milionové úplatky.

Ve volbách jako lídr propadl

Podle mluvčí úřadu Marcely Klíchové nastoupí do křesla ředitele 1. ledna 2012. V současné době tu pracuje jako šéf odboru vnitřních činností. Místo získal poté, co ODS v Chomutově v loňských volbách propadla a Markvart se nedostal do vedení magistrátu.

"Když jsem slyšel názor kolegů z pracovní skupiny, která ředitele fyzicky vybírala, tak říkali, že byl nejlepší. Já nemám důvod jim nevěřit," zdůvodnil ústecký náměstek hejtmanky Pavel Kouda (ČSSD), proč Markvarta nakonec vybrali.

"To, že je členem politické strany jsme ovšem nevěděli, ani to tam nikde nezaznělo," uvedl další člen regionální rady Jakub Pánik (ČSSD).

Ten byl před několika týdny jedním z politiků z Karlovarského kraje, kteří měli s výběrem Markvarta do čela úřadu problém.

Prosazovali Jiřího Červinku, který byl dočasně pověřen řízením úřadu. "Pan Markvart je pro nás určitou neznámou. Kvůli věcem, které úřad v této době musí řešit, by byl pan Červinka lepší," uvedl Pánik.

Problémy s Bruselem

Jde o to, že je úřad pod palbou kritiky bruselských úředníku, kteří již poslali do Ústí dopis s tím, že odmítají proplatit zhruba 417 milionů korun za nákupy Krajské zdravotní. Oba kraje však mohou přijít i o další peníze.

Jenže Červinka nakonec z výběrového řízení odstoupil a tak prý nebylo na výběr. "Z dalších lidí byl pan Markvart nejlepší," řekl Pánik.

Bývalého ředitele odvolal výbor regionální rady poté, co byl Kušnierz obžalován. "Musíme se vypořádat s připomínkami Evropské komise k některým projektům," uvedl Markvart jeden ze svých prvních kroků, který v čele úřadu plánuje.

autor: Radek Nohl | 20. 12. 2011 15:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama