Uprchlou šelmu viděli lidé u moravských Pohořelic. Policie ji nestihla odchytit

Domácí ČTK Domácí, ČTK
13. 7. 2019 16:48
Muž, který venčil psa, spatřil v sobotu u Pohořelic na Brněnsku černou kočkovitou šelmu, kterou mohla být již déle sledovaná puma americká. Na místo vyrazila policejní hlídka, která ale zvíře nenašla. Zprávy o pohybu velké kočkovité šelmy v minulých týdnech přicházely také z Jindřichohradecka a z Vysočiny.
Puma americká. Ilustrační foto.
Puma americká. Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Policisté prověřili oblast i okolí, avšak s negativním výsledkem. Vyrozuměli jsme starosty okolních obcí, aby o události informovali místním rozhlasem," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

K podobnému oznámení vyjížděla policie na začátku července k Dětkovicím na Vyškovsku. Ani tehdy šelmu nenašla, podle stop však tehdy odborník nevyloučil, že by to mohla být puma. Dětkovice a Pohořelice dělí vzdušnou čarou 55 kilometrů.

Varování před kočkovitou šelmou se v sobotu objevilo na facebookové stránce Pohořelic. Město vyzvalo obyvatele, aby dbali zvýšené opatrnosti. Zvíře se pohybovalo kolem 9. hodiny v blízkosti Brněnské ulice. "Viděl jej muž, který venčil psa. Ten na šelmu štěkal. Byl to ale jen moment," řekl starosta Miroslav Novák.

Zprávy o pohybu velké kočkovité šelmy v minulých týdnech přicházely také z Jindřichohradecka a z Vysočiny.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy