Trať mezi Libčicemi a Kralupy zablokoval přetržený nákladní vlak

ČTK ČTK
1. 12. 2017 22:34
Provoz na železniční trati mezi Libčicemi nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou zablokoval přetržený nákladní vlak. Na dvoukolejné trati tak ostatní vlaky jezdí pouze po jedné koleji. Osobní vlaky a rychlíky na trati mezi Prahou, Ústím nad Labem a Německem nabírají zhruba čtvrthodinové zpoždění. Vyplývá to z informací Drážní inspekce a webu Českých drah. Podle mluvčího inspekce Martina Drápala se vlak přetrhl krátce před 20:30 a následně vykolejil. Nehoda se obešla bez zranění. Podle webu Českých drah bude závada narušovat provoz zhruba do sobotního poledne. Nehoda a rozsah škod se zjišťuje.
Trať u Kralup nad Vltavou
Trať u Kralup nad Vltavou | Foto: Vojtěch Marek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy