Tělo v rybníce patřilo pohřešované ženě z Brodu. Policie řeší případ jako vraždu

ČTK ČTK
15. 8. 2019 8:18
Tělo nalezené 1. srpna v rybníku mezi obcemi Habry a Kámen patří pohřešované osmačtyřicetileté ženě z Havlíčkova Brodu, potvrdily testy. V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Žena byla pohřešována několik dní. Pátrali po ní psovodi i vrtulník. Policie od začátku upozorňovala, že se mohla stát obětí trestného činu. Teď případ řeší jako vraždu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

"Z výsledků genetického srovnání odebraných vzorků vyplynulo, že se jedná o pohřešovanou ženu z Havlíčkova Brodu. Z výsledků provedené soudní pitvy vyplynulo, že na její smrti nese vinu cizí osoba a že žena zemřela násilnou smrtí," uvedla Čírtková. Policie zahájila úkony trestního řízení, nikoho neobvinila.

Žena podle původních informací, které policie dostala, odešla z domu 28. července na procházku se psem. Už se z ní nevrátila.

Policisté včetně psovodů nebo potápěčů následně prohledávali místa, kde údajně psa venčila. Tělo nakonec našel svědek mnohem dál, než policie pátrala. Bylo zřejmě, že nalezená žena zemřela cizí vinou. Podle policie ale bylo nutné geneticky potvrdit její totožnost.

Na Vysočině je to letos třetí vražda. První čin skončil v únoru pokusem o vraždu v Jihlavě. Údajný pachatel už je obžalovaný. Druhá vražda se stala v červnu ve Žďáru nad Sázavou. Obviněný je ve vazbě,případ se dál vyšetřuje, řekla Čírtková.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy