Žena po útoku bývalého manžela skončila na vozíku. Za vším byla tchýně, tvrdil soudu

ČTK ČTK
13. 10. 2015 18:54
Z pokusu o vraždu bývalé manželky se před soudem zpovídá obžalovaný Jiří Werner. Podle vyšetřovatelů si na svou expartnerku počkal před jejím bytem a nejdříve na ni čtyřikrát vystřelil a pak ji třináctkrát bodl. Žena je po útoku upoutaná na invalidní vozík. Wernerovi hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Obžalovaný tvrdí, že jeho bývalou manželku postřelila a pobodala dvojice mužů, s nimiž se domluvil, že vyřeší jeho rodinné starosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Soud v úterý začal řešit případ šestačtyřicetiletého Jiřího Wernera obžalovaného z pokusu o vraždu bývalé manželky v Kladně. Muž obvinění odmítá. Někdejší partnerku podle Wernera postřelila a pobodala dvojice mužů, s nimiž se domluvil, že vyřeší jeho rodinné starosti.

Wernerovi hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Žena je po útoku upoutaná na invalidní vozík. Případem se zabývá Krajský soud v Praze. Werner podle vyšetřovatelů počkal na svou exmanželku před jejím kladenským bytem a nejdřív na ni čtyřikrát vystřelil a pak ji třináctkrát bodl.

Šlo o popravu, tvrdí zmocněnkyně ženy

Zmocněnkyně vážně zraněné ženy Klára Long Slámová hovoří o popravě. Obžalovaný to odmítá a tvrdí, že sám bývalé manželce pomáhal poté, co ji napadli jiní lidé. Zraněná žena se připojila k trestnímu řízení s požadavkem 11 milionů korun, ve kterém je zahrnuto bolestné, škoda a ušlý zisk.

Soudkyně Alexandra Chrdelová musela Wernera po přečtení obžaloby napomenout, protože tleskal. "Nesouhlasím s tím (obžalobou)," vysvětlil svou reakci.

Obžalovaný trestnímu senátu nejdříve zhruba 1,5 hodiny popisoval rodinné vztahy, soudkyně ho několikrát napomínala, aby se zaměřil na osudný den. Obžalovaný ale namítal, že potřebuje soudu vysvětlit, co všechno činu předcházelo.

Werner soudu tvrdil, že nikdy nechtěl nikomu ublížit a vedl spořádaný život ve fungující rodině. Když ale nastala ve vztazích krize, nevěděl si rady a využil nabídky dvou známých, kteří mu slíbili, že problémy vyřeší. Měl pro ně za to připravených 30 000 korun.

V den činu s nimi ráno přijel k bydlišti bývalé ženy, kterou jim prý měl jen ukázat. "Bylo mi divné, jak to chtějí vyřešit, myslel jsem, že na ni chtějí udělat nějaké 'bububu', opravdu jsem nečekal, že to bude takové zvěrstvo," řekl soudu. Muži podle něj vyskákali z auta a ženu postřelili, pobodali a utekli. Oba by měl soud vyslechnout v příštích termínech hlavního líčení jako svědky, stejně jako napadenou.

Obžalovaný: Exmanželce jsem po útok pomáhal

Werner tvrdí, že své bývalé manželce po útoku pomáhal. Když ji ošetřoval a nakládal do auta, přistihla ho prý policejní hlídka a vše vypadalo tak, že je útočníkem on sám. Werner také státního zástupce žádal o pozici spolupracujícího obviněného, protože údajně pomohl odhalit skutečné pachatele. Žalobce jej ale za spolupracujícího nepovažuje.

Podle vyšetřovatelů se bývalou manželku pokusil usmrtit Werner sám ve chvíli, kdy šla ráno do práce. Nežili ve společné domácnosti a měl soudní zákaz přiblížit se k ní. Údajně jí před činem vyhrožoval. Středočeští kriminalisté jej nakonec obvinili z pokusu o vraždu, nedovoleného ozbrojování a maření výkonu úředního rozhodnutí vykázání. Soud na něj uvalil vazbu.

Long Slámová novinářům řekla, že její klientka utrpěla zranění míchy a je upoutaná na invalidní vozík. Wernerův čin prý vykazuje známky připravené popravy. Údajně chtěl ženu naložit do auta a odjet ji pohřbít, žena ale stihla zakřičet a sousedé přivolali policii.

 

Právě se děje

Další zprávy