Zemřel po otravě metanolem, vypil zřejmě ostřikovač

ČTK ČTK
20. 11. 2012 12:53
Analýzy naznačují, že muž z Příbramska se neotrávil alkoholem, ale průmyslovou chemikálií
Odebírání vzorků alkoholu v nelegální stáčírně
Odebírání vzorků alkoholu v nelegální stáčírně | Foto: Policie ČR

Příbram - Policisté vyšetřují smrt muže, který minulý týden zemřel po otravě metylalkoholem na ubytovně na Příbramsku.

V Česku jde za posledních pět dní už o třetí oběť metylalkoholu.

Expertizy určí, jestli se muž otrávil alkoholem, nebo průmyslovou chemikálií. Jejich výsledky by měly být známé do konce týdne. Sdělila to příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Případ se podle Schindlové stal ve čtvrtek odpoledne, kdy byl nalezen mrtvý 54letý muž.

Při páteční zdravotní pitvě lékař zjistil z rozboru krve, že muž zemřel na otravu metylalkoholem. Podle Schindlové odborníci zkoumají věci, které ležely kolem něj.

Na vině zřejmě není jedovatý alkohol

Podle informací ČTK jde o několik lahví, mezi nimiž byla látka podobná směsi do ostřikovačů. "Nebyl tam nalezen alkohol jako takový, ale nějaké chemikálie, které mohou obsahovat metylalkohol," řekla Schindlová.

S největší pravděpodobností podle ní tedy nejde o otravu alkoholem, ale průmyslovou chemikálií. Potvrdit to ale teprve musejí prováděné rozbory.

Série otrav metanolem v Česku vypukla na začátku září, zatím si vyžádala 36 obětí. Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo pět lidí, další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici.

Vlna otrav nekvalitním alkoholem má v kraji jednu oběť, nejvíc lidí zemřelo v Moravskoslezském kraji.

Smrt 54letého muže zatím není započítávána do celkových statistik otrav metanolem. (Byla by to již oběť číslo 37.) V případě, že by se  potvrdila otrava průmyslovou chemikálií, by totiž jedovatý alkohol na vině nebyl.

 

Právě se děje

Další zprávy