Zamiloval se do Krejčířovy vily. Tak se tam nastěhoval

ČTK ČTK
29. 2. 2012 13:43
Podle policie z domu nic neukradl, pouze si tam uvařil z vlastních donesených věcí
Krejčířova vila v Černošicích.
Krejčířova vila v Černošicích. | Foto: Ludvík Hradilek

Černošice (u Prahy) - Policisté v Černošicích u Prahy zadrželi šestatřicetiletého muže, který se podruhé vloupal do vily uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře.

Policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová potvrdila, že policisté zatkli muže, který se do objektu v Černošicích vloupal loni v létě a minulý týden byl propuštěn z vazby. Za porušování domovní svobody mu nyní hrozí až tři roky vězení.

Muž podle Zatloukalové loni při výkonu jiného trestu našel v novinách fotografii domu, který je dlouhodobě opuštěný, a tak se rozhodl, že tam bude bydlet.

Vařil z vlastních zásob

Policisté na něj přišli loni v srpnu po třech dnech. Do objektu se podle Zatloukalové vrátil zpět o víkendu, poté co vstupní dveře vylomil pohrabáčem. Policii a strážníky na to upozornila elektronická signalizace.

"Řekl nám, že z médií ví, že majitel tohoto domu je dlouhodobě v zahraničí a že je dům neobydlený," uvedla Zatloukalová.

Podle mluvčí z domu nic neukradl, pouze si tam uvařil z vlastních donesených věcí. "Otevřel si okno zahradního domu, protože věděl, že v objektu neteče teplá voda a v domku občas přespávají dělníci," dodala.

Policisté ve vile našli také jeho občanský průkaz, do kterého si vlastnoručně vyplnil "novou adresu" se sídlem, kam se vloupal. Podle Zatloukalové bude podán návrh na vzetí muže do vazby.

Prohlédněte si Krejčířovy nemovitosti:

Podnikatel Radovan Krejčíř je v Česku stíhán v souvislosti s rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činností. Českým úřadům utekl v červnu 2005 právě při domovní prohlídce černošické vily.

Od roku 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam dorazil na falešný pas přes Seychely. Česko žádá o jeho vydání. Krejčíř má problémy se zákonem i v Jihoafrické republice, kde je podezříván z pojistného podvodu nebo podílu na ozbrojené loupeži. Jeho jméno je tam uváděno také v souvislosti s několika vraždami.

 

Právě se děje

Další zprávy