Záchranka v Mladé Boleslavi rozšíří svou základnu

ČTK ČTK
9. 5. 2011 12:56
Nový pozemek vyřeší dosavadní problémy s parkováním
Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje

Mladá Boleslav - Městský pozemek s nemovitostmi v Laurinově ulici v Mladé Boleslavi bezúplatně připadne Středočeskému kraji.

Parcela, kde se dříve opravovaly sovětské tanky, využije záchranná služba pro rozšíření svého stanoviště. Nejdříve ale bude muset zdemolovat budovy a dekontaminovat půdu.

"Pozemek velmi nutně potřebujeme k běžnému fungování záchranky," uvedl ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek. Záchranná služba má na boleslavském stanovišti málo místa pro parkování, ale také při výměně personálu při střídání služeb. Demolice a případná dekontaminace půdy bude stát dva miliony korun.

Kraj letos plány změnil

Původně chtěla záchranka celý pozemek bývalé Glöcknerovy slévárny, souhlasila s tím loni rada i zastupitelstvo Mladé Boleslavi. Město bezúplatný převod podmínilo dokončením rekonstrukce do tří let ode dne schválení usnesení a zachováním historické budovy bez přístavby.

Kraj však letos plány změnil, od města chce už jen část pozemku. "Pro celý pozemek nemají nakonec využití," uvedl primátor města Raduan Nwelati (ODS) a doplnil, že převod musí zastupitelé schválit znovu. Radní návrh již podpořili. Ředitel Houdek řekl, že dát do pořádku celý pozemek, by přišlo až na15 milionů korun.

Jen část bude nyní záchrance stačit, ještě letos by chtěla nepotřebné budovy na pozemku zbourat. Areál bude muset nechat zřejmě i dekontaminovat, aby sanitky mohly na volném prostranství parkovat. "Nevíme, do jaké míry bude půda kontaminovaná," doplnil Houdek. Výstavba garáží a mycího boxu přijde na řadu později.

 

Právě se děje

Další zprávy