Výbuch domu způsobil majitel, chtěl skoncovat se životem

ČTK ČTK
2. 6. 2014 11:34
Exploze zničila dům a poničila několik dalších. Sedmapadesátiletý muž ještě nebyl obviněn.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HSZ Libereckého kraje

Cerhenice (Kolínsko) - Výbuch rodinného domu v Cerhenicích na Kolínsku, který na konci května poškodil i několik okolních domů, způsobil podle policie majitel domu.

Sedmapadesátiletého muže, který chtěl takto skoncovat se životem, zatím neobvinila, protože stále vyšetřuje sled událostí, které předcházely výbuchu. O podrobnostech případu informoval Marek Jirouš z vedení kolínské policie.

"Máme nějakou verzi, co se týče příčiny, máme jasný následek, ale potřebujeme úplně rozluštit sled událostí, které se udály mezi tím, a co vedlo k tomu, že ta exploze byla taková, jaká byla," uvedl Jirouš.

Podle něj majitel domu tvrdí, že si takový rozsah exploze nepředstavoval. Svůj život prý chtěl skončit, protože ho opustila partnerka a nekomunikovala s ním rodina. V zahradním domku zanechal se svými psy také dopis na rozloučenou.

Exploze dům zničila, několik dalších poškodila

Muži hrozí v případě obvinění z úmyslného obecného ohrožení až osm let vězení. V případě obecného ohrožení z nedbalosti je trestní sazba až dva roky.

Rodinný dům v Cerhenicích vybuchl 20. května v nočních hodinách. Muže s popáleninami dýchacích cest a dolní částí těla odvezli záchranáři do nemocnice. Další muž byl zraněn lehce.

Exploze dům zcela zničila a několik dalších okolních domů poškodila. Škoda byla odhadnuta na dva miliony korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy