Výbuch domu způsobil majitel, chtěl skoncovat se životem

ČTK ČTK
2. 6. 2014 11:34
Exploze zničila dům a poničila několik dalších. Sedmapadesátiletý muž ještě nebyl obviněn.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HSZ Libereckého kraje

Cerhenice (Kolínsko) - Výbuch rodinného domu v Cerhenicích na Kolínsku, který na konci května poškodil i několik okolních domů, způsobil podle policie majitel domu.

Sedmapadesátiletého muže, který chtěl takto skoncovat se životem, zatím neobvinila, protože stále vyšetřuje sled událostí, které předcházely výbuchu. O podrobnostech případu informoval Marek Jirouš z vedení kolínské policie.

"Máme nějakou verzi, co se týče příčiny, máme jasný následek, ale potřebujeme úplně rozluštit sled událostí, které se udály mezi tím, a co vedlo k tomu, že ta exploze byla taková, jaká byla," uvedl Jirouš.

Podle něj majitel domu tvrdí, že si takový rozsah exploze nepředstavoval. Svůj život prý chtěl skončit, protože ho opustila partnerka a nekomunikovala s ním rodina. V zahradním domku zanechal se svými psy také dopis na rozloučenou.

Exploze dům zničila, několik dalších poškodila

Muži hrozí v případě obvinění z úmyslného obecného ohrožení až osm let vězení. V případě obecného ohrožení z nedbalosti je trestní sazba až dva roky.

Rodinný dům v Cerhenicích vybuchl 20. května v nočních hodinách. Muže s popáleninami dýchacích cest a dolní částí těla odvezli záchranáři do nemocnice. Další muž byl zraněn lehce.

Exploze dům zcela zničila a několik dalších okolních domů poškodila. Škoda byla odhadnuta na dva miliony korun.

 

Právě se děje

před 20 minutami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 22 minutami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon ruku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy