Výbuch domu způsobil majitel, chtěl skoncovat se životem

ČTK ČTK
2. 6. 2014 11:34
Exploze zničila dům a poničila několik dalších. Sedmapadesátiletý muž ještě nebyl obviněn.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HSZ Libereckého kraje

Cerhenice (Kolínsko) - Výbuch rodinného domu v Cerhenicích na Kolínsku, který na konci května poškodil i několik okolních domů, způsobil podle policie majitel domu.

Sedmapadesátiletého muže, který chtěl takto skoncovat se životem, zatím neobvinila, protože stále vyšetřuje sled událostí, které předcházely výbuchu. O podrobnostech případu informoval Marek Jirouš z vedení kolínské policie.

"Máme nějakou verzi, co se týče příčiny, máme jasný následek, ale potřebujeme úplně rozluštit sled událostí, které se udály mezi tím, a co vedlo k tomu, že ta exploze byla taková, jaká byla," uvedl Jirouš.

Podle něj majitel domu tvrdí, že si takový rozsah exploze nepředstavoval. Svůj život prý chtěl skončit, protože ho opustila partnerka a nekomunikovala s ním rodina. V zahradním domku zanechal se svými psy také dopis na rozloučenou.

Exploze dům zničila, několik dalších poškodila

Muži hrozí v případě obvinění z úmyslného obecného ohrožení až osm let vězení. V případě obecného ohrožení z nedbalosti je trestní sazba až dva roky.

Rodinný dům v Cerhenicích vybuchl 20. května v nočních hodinách. Muže s popáleninami dýchacích cest a dolní částí těla odvezli záchranáři do nemocnice. Další muž byl zraněn lehce.

Exploze dům zcela zničila a několik dalších okolních domů poškodila. Škoda byla odhadnuta na dva miliony korun.

 

Právě se děje

Další zprávy