Voda na Slapech a Orlíku se lepší. Zatím ale ne všude

ČTK ČTK
12. 7. 2013 7:58
Místy se koupání nedoporučuje lidem se zhoršenou imunitou, těhotným ženám a dětem
Přehrada Orlík.
Přehrada Orlík. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Kvalita vody na vodních nádržích Slapy a Orlík se zlepšuje, některé lokality už jsou vhodné ke koupání.

Na některých je ale stále zhoršená situace a koupání se tam nedoporučuje lidem se zhoršenou imunitou, těhotným ženám a malým dětem. Řekl to Luboš Mandík z příbramské pobočky krajské hygienické stanice.

"Zlepšila se situace na Orlíku v lokalitě Popelíky, tam je první stupeň, což znamená, že voda je vhodná ke koupání. Lepší je to také v lokalitě Trhovky, tam jsme vodu zhodnotili stupněm číslo dvě, což znamená, že tam nehrozí žádné zdravotní postižení, je to naprosto běžný stav," řekl Mandík.

Třetí stupeň naopak přetrvává například v Podskalí na Orlíku, voda tady není vhodná pro oslabené jedince. Ostatní lidé by se tam po koupání měli osprchovat vodou z jiného zdroje.

Kvalita vody ve zbývajících lokalitách na vodních nádržích Slapy a Orlík se podle Mandíka budou měřit příští týden.

Další lokality ve Středočeském kraji podle hygienika mají vhodné podmínky pro koupání. Hygienici ve Středočeském kraji dlouhodobě kontrolují kvalitu vody ve 40 přírodních koupalištích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy