Vánoční přepadení dodávky byl výmysl, řidič peníze ukradl

ČTK ČTK
5. 3. 2014 14:33
Pachatelé si sami objednali zboží v hodnotě přes 130 tisíc korun, jeden z nich se nechal najmout kurýrní službou. Zboží pak čtveřice ukradla.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Kladno - Řidič dodávky kurýrní služby si podle policie předvánoční přepadení v Kladně vymyslel.

Spolu s komplici zpronevěřili peníze a zboží v hodnotě 250 tisíc korun. Za zpronevěru a podvod jim hrozí osm let vězení. Novinářům to řekla vyšetřovatelka případu Hana Maierová.

Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. "Při domovních prohlídkách byla zajištěna veškerá elektronika a větší finanční hotovost," uvedla vyšetřovatelka. Část obviněných se k činu doznala.

Policisty na stopu přivedly časové nesrovnalosti a také podezřelé okolnosti, kdy se řidič rozhodl v neoznačeném autě přepočítávat na opuštěném místě peníze.

Podvodnou akci podle policie naplánovali čtyři spolupachatelé tak, že objednali na fiktivní jména a adresy drahou spotřební elektroniku v hodnotě 130 tisíc korun a jeden z obviněných se nechal zaměstnat u kurýrní služby.

Zboží, mezi nímž byly například domácí kino, tablety, monitor a další, spolu s komplici ukradl a k tomu si vzal ještě tržbu zhruba 120 tisíc korun za zboží, které ten den skutečně doručil, uvedla vyšetřovatelka.

Řidiče prozradily kamerové záznamy

K odhalení skupiny přispěly i kamerové záznamy z čerpací stanice. Dokázaly, že prodleva mezi okamžikem, kdy se na ní řidič vyskytoval, a mezi dobou, kdy přepadení nahlásil, byla příliš krátká.

"Řidič zásilkové služby se krátce před ohlášením přepadení zdržoval na benzinové pumpě, kde nakupoval. A časově, kdy bylo rozmezí asi dvou minut, nebylo možné, aby k tomu přepadení vůbec došlo," uvedla Maierová.

Mezi obviněnými muži jsou dříve netrestaní. Někteří z nich byli trestaní před více než deseti lety, proto i na ně bude policie podle zákona pohlížet jako na netrestané.

Údajné loupežné přepadení dodávky společnosti PPL se stalo 23. prosince u výjezdu z Kladna v Kročehlavské ulici nedaleko krematoria. Řidič tvrdil, že loupež spáchali tři ozbrojení lupiči, kteří ujeli ve vozidle Ford Mondeo po rychlostní silnici R7 směrem na Prahu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy