V Rudné u Prahy hořely chemikálie. Areál je zamořen

ČTK ČTK
26. 11. 2012 17:10
Chemické látky se vznítily při výrobě náplní do filtrů v průmyslovém areálu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Hasiči ČR

Rudná (u Prahy) - Při výrobě náplní do filtrů se dnes v průmyslovém areálu v Rudné u Prahy vznítily chemické látky.

V objektu je vysoká koncentrace škodlivin, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Dva lidé se nadýchali kouře a museli být ošetřeni. Hasiči odvětrávají zamořené prostory a musejí počkat až koncentrace chemických látek poklesne. Délku zásahu zatím nelze odhadnout.

Požár byl podle Kostkové nahlášen kolem 12:30.

"V současné době je v objektu vysoká koncentrace škodlivin. Na místě je asi sedm jednotek hasičů, ale nedá se tam nic dělat, protože se do objektu nemůže," popsala situaci Kostková. Bližší informace zatím nemají hasiči k dispozici.

Hasiči starostu Lubomíra Kocmana informovali, že situace není tak vážná, aby musel vyhlašovat nějaký poplach nebo krizový plán. "V hale jsou nějaké překročené parametry, ale v podstatě 30 metrů od haly je to bez kontaminace," řekl Kocman. Situaci podle něj mají hasiči pod kontrolou a čekají, jak to dopadne uvnitř haly.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy