V Říčanech srazil vlak člověka, trať na Benešov je uzavřená

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 1. 2015 14:09
Nehoda se stala na přejezdu poblíž říčanské Olivovy ulice, pod koly vlaku zřejmě skončil sebevrah.
Foto: Reuters

Říčany u Prahy - V Říčanech srazil vlak člověka. Trať na Benešov mezi Říčany a Strančicemi je uzavřena. Na místo jedou kriminalisté. Podle svědků mohlo jít o sebevraha.

Uvedla to řekla mluvčí středočeské policie Markéta Johnová. Vlaky místem nepojedou přibližně do 14:00.

Nehoda na přejezdu poblíž říčanské Olivovy ulice byla nahlášena v neděli po poledni. "Na místo jedou kriminalisté, přesné určení příčiny nehody je předmětem dalšího šetření," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy