reklama
 
 

Hasiči zlikvidovali požár haly s elektroodpadem v Letech u Prahy. Hořelo 21 hodin

Aktualizováno 11. 11. 2018 18:48
Hasiči v neděli před 17:00 uhasili požár haly se zhruba 600 tunami elektroodpadu. Během zásahu se nikdo nezranil. Předběžná škoda je vyčíslena na pět milionů korun.

Hala o rozměrech zhruba 40 krát 70 metrů začala hořet v sobotu před osmou večer, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Na likvidaci se celkem podílelo 36 jednotek ze Středočeského kraje a Prahy, tedy asi 250 hasičů. 

Do pondělního rána zůstane na místě požáru místní dobrovolná jednotka pro případ, že by se oheň znovu rozhořel. Na požářiště bude během noci dohlížet také policie, jelikož vyšetřování na místě stále není ukončené. Statik nařídil demolici objektu, začala už v neděli ráno. 

Hasiči v neděli dopoledne doporučili lidem v Praze kvůli zápachu nevětrat, skončilo po 14:30. "Veškerá opatření kvůli zápachu jsou zrušena i na území hlavního města Prahy. Obyvatelé již můžou větrat a vycházet ven, žádné nebezpečí nehrozí," uvedli pražští hasiči odpoledne na twitteru.

Hasičům na místě pomáhalo množství speciální techniky, jako například velkoobjemové kontejnerové čerpadlo s výkonem 4250 litrů za minutu, které pomáhalo dopravovat vodu z Berounky. Povolán byl také tankovací kontejner ze stanice Rakovník, který doplňoval naftu do cisteren.

autor: ČTK | 10. 11. 2018 20:56

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama