V kolínské nemocnici hořelo, požár způsobila lednice

ČTK ČTK
14. 12. 2012 9:09
Škoda je dva miliony korun, evakuováno bylo deset lidí
Foto: Pražský hasičský záchranný sbor

Kolín - V noci na pátek hořelo na oddělení dialýzy kolínské nemocnice.

Deset lidí bylo evakuováno, šest se nadýchalo kouře. Škoda je dva miliony korun, požár způsobila vadná lednička, sdělila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Podle ředitele nemocnice Petra Chudomela zřejmě nastal zkrat elektroinstalace ledničky a explodovala látka, která v ní byla podle předpisů uložena. Podle Kostkové se v lednici vznítil éter. "Příčina se bude ještě dál vyšetřovat," podotkla.

Požár v prvním patře nemocniční budovy byl hlášen krátce před 03:00. "Ukázalo se, že jde o požár lednice, celé patro bylo zakouřené," uvedla mluvčí.

Hasičům se po půlhodině podařilo plameny dostat pod kontrolu a v 05:00 požár zcela zlikvidovali. Museli také vyvětrat zakouřené prostory, měřit kvalitu ovzduší a termokamerou překontrolovat celou budovu.

Ještě před příjezdem hasičů bylo evakuováno deset lidí včetně personálu. "Zdravotníci si šest osob, které se nadýchaly zplodinami kouře, převezli na kontrolu," dodala mluvčí.

Podle Chudomela byli všichni pacienti přeloženi na interní oddělení a následně propuštěni v pořádku domů. "Personál je také v pořádku," uvedl.

Chudomel připomněl, že oddělení dialýzy neprovozuje oblastní nemocnice, ale firma Fresenius, která je v něm v nájemním vztahu. Nemocnice a firma jsou nyní v kontaktu a řeší, co dál.

"Na místě jsem samozřejmě byl, ale nakolik jsou poškozené přístroje a zařízení, k tomu nejsem schopen se vyjádřit," dodal ředitel.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy