V Kolíně chtějí vybudovat nové autobusové nádraží

ČTK ČTK
18. 9. 2013 14:23
Na původním místě by mohl vzniknout park a odstavné parkoviště pro autobusy s turisty
Kolínská radnice (ilustrační foto).
Kolínská radnice (ilustrační foto). | Foto: Město Kolín

Kolín - Kolín chce vybudovat nové autobusové nádraží. Ze současného prostoru v centru města by se mělo posunout blíže k budově vlakového nádraží.

Na původním místě by mohl vzniknout park a odstavné parkoviště pro autobusy vozící turisty. Stavební práce by měly začít příští rok na jaře, celkové náklady se odhadují na 40 milionů korun, řekl starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).

"Měl by to být moderně udělaný terminál, takzvaný přestup suchou nohou. To znamená, že by lidé při přestupu na vlak nemuseli nikde pochodovat, ale přímo by přestoupili do nádraží haly," uvedl starosta.

Radnice se ještě na projekt pokusí získat dotaci, šance na úspěch je ale podle Rakušana malá, a tak město stavbu zřejmě bude muset zaplatit ze svého rozpočtu.

Připravena už je studie a začnou práce na projektu.

"Předprojektová fáze je hotová, máme představu, jak by to mělo vypadat. Do konce roku by měl být zhotoven projekt, zároveň bychom měli pracovat na vydání stavebního povolení a v jarních měsících roku 2014 bychom měli začít stavět," řekl Rakušan.

Kolínské autobusové nádraží využívají dálkové i regionální autobusy. Jeho současná podoba je podle radnice architektonicky rozbouraná a netvoří funkční celek.

 

Právě se děje

Další zprávy