V Kladně spadl dělník z lešení, svým zraněním podlehl

ČTK ČTK
27. 6. 2014 14:46
Příčiny nehody policie zjišťuje, cizí zavinění však vyloučila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kladno - Pád z lešení nepřežil v pátek dopoledne dělník v Kladně. Zemřel po převozu do nemocnice.

Příčinu nehody policisté zjišťují, cizí zavinění vyloučili, informovala mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Nehoda se stala před polednem. V kladenské Zádušní ulici spadl z lešení stavební dělník.

Na místě zasahovali záchranáři z Kladna a vrtulník pražské letecké služby. "Vrtulník muže s těžkým zraněním transportoval do pražské vojenské nemocnice," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Muž později svým zraněním podlehl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy