V Kladně našli krokodýla. Zapomněl ho tam cirkus

Domácí Domácí
4. 10. 2012 9:26
Majitelé si krokodýla odchytili a odvezli zpět do cirkusu. Nikdo nebyl zraněn
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kladno - V Kladně měli pozdvižení. Na konečné zastávce autobusu totiž narazil muž na volně se pohybujícího krokodýla.

Ukázalo se, že zvíře na místě zapomněl cirkus, který v Kladně v minulých dnech vystupoval. Jeho pracovníci přijeli zvíře odchytit.

Muž našel krokodýla v ulici Arménská nedaleko lesního porostu Bažantnice a okamžitě volal policii.

Jakmile se na místo dostavily policejní hlídky, přesunul se zhruba 1,5 metru dlouhý krokodýl do křoví.

"Policisté místo okolo usazeného krokodýla opáskovali a v dostatečné vzdálenosti obestoupili. Potvrdilo se, že zvíře patří k cirkusu, který v této lokalitě vystupoval i s krokodýly," popsala policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policie se proto spojila s vedením cirkusu. To na místo ihned vyslalo své odborné pracovníky.

"Majitelé si krokodýla odchytili a odvezli zpět do cirkusu. Před odchytem ani v jeho průběhu nebyl nikdo zraněn. Případ vyšetřujeme jako přestupek proti veterinárnímu zákonu," dodala Šteinerová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy