V domě v Buštěhradu vybuchl plyn, dva lidé utrpěli zranění

ČTK ČTK
26. 6. 2015 14:42
Zraněný muž utrpěl popáleniny na 30 procentech těla, další zraněná obyvatelka utrpěla zhmoždění hrudníku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Buštěhrad  - Při explozi plynu v bytovém domě v Buštěhradu na Kladensku se v noci na dnešek zranili dva lidé. Budovu muselo opustit 12 obyvatel. Hasiči likvidovali požár, odstraňovali suť a prozkoumávali objekt. Nikoho uvnitř nenašli.

Zřícení budovy podle statika nehrozí, příčinou byl únik zemního plynu a následná exploze. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun, řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

"Policisté tento případ prošetřují pro podezření z trestného činu obecné ohrožení," uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Výbuch se ozval před půlnocí v jednom z přízemních bytů v domě v Kladenské ulici naproti nákupnímu centru Racek. Jednoho vážně zraněného muže přepravil vrtulník do nemocnice v Praze na Vinohradech.

Vážně zraněný muž má popáleniny

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové měl popáleniny asi na 30 procentech těla, na obličeji, zádech a rukou a nadýchal se zplodin. Zranění utrpěla i další obyvatelka domu, sanitka ji se zhmožděním hrudníku odvezla do kladenské nemocnice.

Hasiči uzavřeli plyn a vypnuli elektřinu a celou budovu vystěhovali. "Ještě v noci dům prohlížel statik, ráno tam lidi pustili pro věci, ale zatím se tam nedá bydlet," uvedla starostka Daniela Javorčeková.

Holomčík uvedl, že výbuch v bytě prorazil příčky. Budova je podle starostky v soukromém vlastnictví, nejde o městský dům.

Obec evakuovaným zajistila přenocování. Většinu ale ubytovali příbuzní nebo sousedi, náhradní ubytování využili v noci jen čtyři lidé. "Čtyři lidé přespali. Jedna paní teď bude v nouzovém bytě v domově s pečovatelskou službou, zbylí si už našli bydlení v Praze u příbuzných," dodala starostka.

Policie uzavřela Kladenskou ulici a odkláněla odtud dopravu. Budovu poškozenou výbuchem hlídá ostraha. Dopoledne se na místo vraceli hasiči kvůli tomu, že v domě údajně dál unikal plyn. V budově ale byli tou dobou plynaři, kteří situaci vyřešili.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy