V areálu výrobce motocyklů Jawa hořelo, škoda 600 tisíc

ČTK ČTK
9. 3. 2013 11:26
Podle hasičů to předběžně vypadá, že areál někdo zapálil úmyslné
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Týnec nad Sázavou - V Týnci nad Sázavou na Benešovsku hořelo v noci na sobotu v areálu výrobce motocyklů Jawa. Plameny poškodily budovu určenou k demolici a sklad.

Škoda byla předběžně stanovena na 600 tisíc korun, požár zřejmě někdo úmyslně založil.

Požár střechy nízké budovy byl hlášen půl hodiny před půlnocí. Na místo přijela jedna profesionální jednotka a sedm jednotek dobrovolných hasičů.

Před půlnocí se jim podařilo plameny v objektu určeném k demolici dostat pod kontrolu a o hodinu později zcela uhasit. "Přesto začala hořet i druhá budova, kde jsou sklady," uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Požár tohoto objektu hasiči zlikvidovali po 02:30. Do rána areál hlídali dobrovolní hasiči a dopoledne se do něj vrátili vyšetřovatelé, aby stanovili příčinu požáru. "Předběžně to vypadá na úmyslné zapálení," dodala mluvčí.

Pracovnice ostrahy ČTK řekla, že do hlavní budovy, kde se motocykly vyrábějí, požár nepronikl. "Hořelo ale ve skladu, kde prý byly některé důležité náhradní díly," uvedla.

Společnost Jawa Moto byla založena v roce 1997 jako firma nástupnická, která používá chráněnou značku Jawa. Hlavním předmětem jejího podnikání je výzkum, vývoj a výroba motocyklů, jejich náhradních dílů a příslušenství.

Produkce motocyklů v týnecké Jawě se loni zdvojnásobila na 2319 strojů. Růst výroby u firmy Jawa Moto pokračoval již třetí rok za sebou.

 

Právě se děje

Další zprávy