reklama
 
 

Uškrtili muže na vozíku. Pětice mladíků je před soudem

13. 8. 2013 11:04
Vraždu si objednal vnuk oběti. Mezi sebe a čtyři komplice pak rozdělil 300 tisíc.

Praha - Krajský soud v Praze v úterý v neveřejném jednání začal řešit případ pěti mladíků, kteří jsou obviněni z brutální vraždy sedmdesátiletého muže v Mladé Boleslavi.

Podle dřívějších informací policie měli čin naplánovaný. Muže na invalidním vozíku spoutali na rukou, nohou a pak jej uškrtili. Vraždu si podle policie objednal vnuk oběti, který mezi sebe a čtyři komplice pak rozdělil asi 300 000 korun.

Mladíkům hrozí až 20 let vězení nebo výjimečné tresty.

Případ se stal 13. února, kdy syn zavražděného ohlásil na policii, že otce pohřešuje. Pachatelé tělo po vraždě převezli do Libereckého kraje, kde jej policie objevila 21. února. Tělo bylo zahrabané v listí a větvích na louce mezi lesem a silnicí blízko Rychnova u Jablonce nad Nisou.

Obviněným bylo v době spáchání vraždy od 17 do 22 let. Vhledem k tomu, že je jeden z nich mladistvý, tak hlavní líčení nemůže sledovat veřejnost.

Justiční stráž do soudní síně pustila jen státní zástupkyni a advokáty, mezi nimiž byla i bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Pachatelům hrozí vysoké tresty kvůli brutalitě útoku a majetkovému motivu vraždy.

"Způsob usmrcení byl pro oběť velice trýznivý a nebyla to žádná krátká záležitost. Nebyla to spontánní akce, ale vše bylo dopředu naplánováno," řekl k vraždě v březnu šéf středočeské kriminálky Michal Mazánek.

Obvinění se podle něj různě podíleli na vraždě i na ukrytí těla.

autor: ČTK | 13. 8. 2013 11:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama