Uškrtili muže na vozíku. Pětice mladíků je před soudem

ČTK ČTK
13. 8. 2013 11:04
Vraždu si objednal vnuk oběti. Mezi sebe a čtyři komplice pak rozdělil 300 tisíc.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Krajský soud v Praze v úterý v neveřejném jednání začal řešit případ pěti mladíků, kteří jsou obviněni z brutální vraždy sedmdesátiletého muže v Mladé Boleslavi.

Podle dřívějších informací policie měli čin naplánovaný. Muže na invalidním vozíku spoutali na rukou, nohou a pak jej uškrtili. Vraždu si podle policie objednal vnuk oběti, který mezi sebe a čtyři komplice pak rozdělil asi 300 000 korun.

Mladíkům hrozí až 20 let vězení nebo výjimečné tresty.

Případ se stal 13. února, kdy syn zavražděného ohlásil na policii, že otce pohřešuje. Pachatelé tělo po vraždě převezli do Libereckého kraje, kde jej policie objevila 21. února. Tělo bylo zahrabané v listí a větvích na louce mezi lesem a silnicí blízko Rychnova u Jablonce nad Nisou.

Obviněným bylo v době spáchání vraždy od 17 do 22 let. Vhledem k tomu, že je jeden z nich mladistvý, tak hlavní líčení nemůže sledovat veřejnost.

Justiční stráž do soudní síně pustila jen státní zástupkyni a advokáty, mezi nimiž byla i bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Pachatelům hrozí vysoké tresty kvůli brutalitě útoku a majetkovému motivu vraždy.

"Způsob usmrcení byl pro oběť velice trýznivý a nebyla to žádná krátká záležitost. Nebyla to spontánní akce, ale vše bylo dopředu naplánováno," řekl k vraždě v březnu šéf středočeské kriminálky Michal Mazánek.

Obvinění se podle něj různě podíleli na vraždě i na ukrytí těla.

 

Právě se děje

před 8 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy