U středočeských Noutonic se v potoce utopilo batole

ČTK ČTK
5. 4. 2013 10:45
Policie nešťastnou událost šetří, podrobnosti nechce zveřejňovat
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Svatava Pátková

Noutonice - Policie od čtvrtka vyšetřuje úmrtí jedenapůlročního dítěte, které se utopilo v Zákolanském potoce nedaleko vesnice Noutonice u Prahy.

Policie nechce k případu kvůli rodině a věku mrtvého dítěte zveřejňovat další podrobnosti.

Podle policejního mluvčího Zdeňka Chalupy dítě do potoka spadlo a utopilo se. "Prověřujeme okolnosti celé nešťastné události," dodal.

Případ podle něj řeší kriminalisté z policejního oddělení pro Prahu-západ. Z toho lze usuzovat, že dítě nezemřelo kvůli závažnému trestnému činu, protože by se tím jinak nejspíš zabývali středočeští kriminalisté.

Neštěstí se stalo v katastru vesnice Noutonice, která je součástí obce Lichoceves nedaleko Prahy.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 42 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy