U středočeských Noutonic se v potoce utopilo batole

ČTK ČTK
5. 4. 2013 10:45
Policie nešťastnou událost šetří, podrobnosti nechce zveřejňovat
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Svatava Pátková

Noutonice - Policie od čtvrtka vyšetřuje úmrtí jedenapůlročního dítěte, které se utopilo v Zákolanském potoce nedaleko vesnice Noutonice u Prahy.

Policie nechce k případu kvůli rodině a věku mrtvého dítěte zveřejňovat další podrobnosti.

Podle policejního mluvčího Zdeňka Chalupy dítě do potoka spadlo a utopilo se. "Prověřujeme okolnosti celé nešťastné události," dodal.

Případ podle něj řeší kriminalisté z policejního oddělení pro Prahu-západ. Z toho lze usuzovat, že dítě nezemřelo kvůli závažnému trestnému činu, protože by se tím jinak nejspíš zabývali středočeští kriminalisté.

Neštěstí se stalo v katastru vesnice Noutonice, která je součástí obce Lichoceves nedaleko Prahy.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy