reklama
 
 

U Příbrami nouzově přistálo vyhlídkové letadlo, nikdo z cestujících se nezranil

Aktualizováno 11. 5. 2019 20:18
Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami v sobotu dopoledne nouzově přistávalo malé dopravní letadlo s poškozeným podvozkem. "Na jeho palubě byli čtyři lidé včetně pilota, událost se obešla bez zranění," řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Případem se bude zabývat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Hasiči přistávací dráhu pokryli hasební pěnou, aby zabránili případnému požáru. Pilot před přistávacím manévrem kroužil téměř hodinu a půl nad letištěm, aby vypotřeboval co nejvíc paliva. "Letadlo přistálo bezpečně, nikdo není zraněný. Pilot to zvládl úžasně," uvedla Fliegerová. Ze stroje během přistání neunikly žádné provozní kapaliny ani nevznikl požár.

Na závadu upozornil kolem půl jedenácté jiný pilot. Ten si při startu všiml závady na podvozku a informoval řídicí věž, která zprávu předala do letadla. Poškozený stroj Piper PA 28/180 byl dostatečně dlouho ve vzduchu, takže se hasiči mohli na nouzové přistání dobře připravit. Kolem přistávací dráhy rozmístili cisterny, aby případný požár zlikvidovali co nejrychleji.

Na letišti zasahovaly profesionální jednotky z Příbrami a Dobříše a dobrovolné z Bohutína, Dolních Hbit, Obecnice, Rosovic a Trhových Dušníků. Příbramští hasiči přijeli i se speciálním sněhovým přívěsem. Kvůli většímu počtu jednotek a charakteru události byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.

autor: ČTK | 11. 5. 2019 11:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama