U Příbrami nouzově přistálo vyhlídkové letadlo, nikdo z cestujících se nezranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 5. 2019 20:18
Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami v sobotu dopoledne nouzově přistávalo malé dopravní letadlo s poškozeným podvozkem. "Na jeho palubě byli čtyři lidé včetně pilota, událost se obešla bez zranění," řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Případem se bude zabývat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.
Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami nouzově přistávalo 11. května vyhlídkové letadlo s poškozeným podvozkem.
Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami nouzově přistávalo 11. května vyhlídkové letadlo s poškozeným podvozkem. | Foto: HZS Středočeského kraje

Hasiči přistávací dráhu pokryli hasební pěnou, aby zabránili případnému požáru. Pilot před přistávacím manévrem kroužil téměř hodinu a půl nad letištěm, aby vypotřeboval co nejvíc paliva. "Letadlo přistálo bezpečně, nikdo není zraněný. Pilot to zvládl úžasně," uvedla Fliegerová. Ze stroje během přistání neunikly žádné provozní kapaliny ani nevznikl požár.

Na závadu upozornil kolem půl jedenácté jiný pilot. Ten si při startu všiml závady na podvozku a informoval řídicí věž, která zprávu předala do letadla. Poškozený stroj Piper PA 28/180 byl dostatečně dlouho ve vzduchu, takže se hasiči mohli na nouzové přistání dobře připravit. Kolem přistávací dráhy rozmístili cisterny, aby případný požár zlikvidovali co nejrychleji.

Na letišti zasahovaly profesionální jednotky z Příbrami a Dobříše a dobrovolné z Bohutína, Dolních Hbit, Obecnice, Rosovic a Trhových Dušníků. Příbramští hasiči přijeli i se speciálním sněhovým přívěsem. Kvůli většímu počtu jednotek a charakteru události byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy