Rychlík z Turnova do Prahy srazil u Mnichova Hradiště člověka. Pohyboval se na zakázaném místě

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 12. 2016 19:34
Mezi Mnichovým Hradištěm a Loukovem na Mladoboleslavsku srazil odpoledne vlak člověka. S vážným zraněním byl převezen do liberecké nemocnice. Provoz na železniční trati je zastaven. Informoval řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. České dráhy zajišťují v místě náhradní autobusovou dopravu. Nehoda se stala krátce před 17:00, rychlík jel z Turnova do Prahy. Prvotní informace záchranných složek, která hovořila o úmrtí člověka, se později ukázala jako mylná. "Muž utrpěl velmi vážná poranění břicha nebo obličeje, přišel také o nohu. Jeho stav vyžaduje intenzivní péči, je připojen na umělou plicní ventilaci," řekla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali policisté 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik i chemická laboratoř hasičů. 

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška měli o muže obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. 

před 1 hodinou

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA podpisem potvrdí nákup vojenských vrtulníků

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek po jednání s americkým ministrem obrany Markem Esperem stvrdí podpisem dokumentu nákup vrtulníků pro českou armádu. Ministerstvo obrany za ně zaplatí 14,6 miliardy korun. Metnar do Spojených států odletí v úterý ráno. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Ministerstvo obrany se rozhodlo pořídit 12 vrtulníků od firmy Bell formou mezivládní dohody. Z USA vojáci získají osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje armáda dostane v roce 2023. V její výzbroji nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Další zprávy