U Kolína srazil vlak člověka, spoje nabíraly zpoždění

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 8. 2014 9:25
Dálkové vlaky jezdí odklonem přes Nymburk a nabírají až půlhodinové zpoždění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Nákladní vlak v úterý po ránu srazil u železniční stanice Kolín-zastávka muže, který svým zraněním podlehl. Doprava na hlavním železničním koridoru směrem na Moravu byla kvůli tomu v úseku Kolín a Velim tři hodiny zastavena. ČTK to řekli mluvčí Českých drah a kolínské policie Petr Šťáhlavský a Martina Fejfarová. Příčinu nehody, při které muž, ročník 1992, zemřel, policie vyšetřuje.

Nehoda se stala kolem 05:30. Dálkové vlaky pak zhruba do 08:30 jezdily odklonem přes Nymburk a nabíraly až půlhodinové zpoždění. Osobní vlaky nahradily v místě nehody autobusy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy