Tři středočeské obce si zvolí své zastupitele v lednu

ČTK ČTK
15. 12. 2014 10:29
Kvůli nedostatečnému počtu přihlášených kandidátů do říjnových komunálních voleb půjdou obyvatelé obcí na Mladoboleslavsku a Příbramsku k volebním urnám na konci ledna.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Mladá Boleslav - V Bukovanech na Příbramsku a v Petkovech a Prodašicích na Mladoboleslavsku se v lednu budou konat dodatečné komunální volby. Úřady v těchto dnech zaregistrovaly všechny dodatečně podané kandidátky středočeských obcí. Do říjnových komunálních voleb se tam přitom dostatečný počet kandidátů nepřihlásil.

V Petkovech na Mladoboleslavsku se před říjnovými komunálními volbami ze sedmi bývalých zastupitelů tři rozhodli, že se letošních voleb nezúčastní, a obec s asi tři sta obyvateli za ně marně hledala náhradu. Pro dodatečné komunální volby byly nyní zaregistrovány dvě kandidátní listiny. "Jedna kandidátka je se sedmi členy a druhá s jedním nezávislým členem," řekla Marie Bičáková z mladoboleslavského magistrátu.

Nedaleké Prodašice, kde v říjnu komunální volby nebyly údajně kvůli nedostatečné informovanosti o termínech podávání přihlášek, mají nyní zaregistrovánu jednu kandidátní listinu. V obou obcích podle Bičákové převládá sdružení nezávislých kandidátů.

V Bukovanech na Příbramsku bylo zaregistrováno všech jedenáct podaných kandidátních listin, na každé je jeden nezávislý kandidát. Ani příbramský městský úřad v kandidátkách nenašel žádné nedostatky.

Nový termín komunálních voleb je stanoven na 31. ledna 2015. Ve všech třech obcích ministr vnitra jmenoval správce, který bude mít vedení obce na starost až do ustavujícího zasedání nového zastupitelstva.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy