Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 žadatelům kotlíkové dotace, na které se nedostalo

ČTK ČTK
19. 9. 2017 17:58
Zastupitelé v Středočeském kraji rozhodli, že vyhoví 187 neúspěšným žadatelům o kotlíkové dotace. Peníze na pořízení nového topidla získají ti zájemci, kteří letos v dubnu přišli zkrátka kvůli žádostem kurýrem, které dostaly bezdůvodně přednost. "Stala se chyba a my se k tomu musíme postavit čelem," uvedla hejtmanka Jermanová. Celkem hejtmanství v tomto kole postupně rozdělilo přes 50 milionů korun. Schváleno bylo 424 žádostí. V nadcházejícím dotačním kole je ve Středočeském kraji vyčleněno přes 500 milionů korun.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 neúspěšným žadatelům o dotace na nové kotle. Peníze na pořízení nového topidla získají ti zájemci, kteří letos v dubnu přišli zkrátka kvůli žádostem podaným kurýrem. Krajští zastupitelé v úterý pro tento účel uvolnili dalších 22,5 milionu korun. Dotace mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle, například na plyn nebo biomasu, nebo tepelného čerpadla.

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) nebylo správné, že úřad v jeden okamžik přijal 187 žádostí od kurýra a předřadil je před žádosti lidí čekajících na ulici. "Stala se chyba a my se k tomu musíme postavit čelem," uvedla hejtmanka, podle níž mají tito žadatelé na dotaci morální nárok.

Dodatečně mají být uspokojeny žádosti podané v druhém kole osobním doručením, které by mohly být kladně vyřízeny, pokud by je nepředběhly žádosti podané kurýrem přesně v 8:00 v den zahájení druhého kola. Při přijímání žádostí se před úřadem vytvořila fronta několika set lidí, policisté prověřovali i údajné uplácení za místa ve frontě, vyšetřování bylo odloženo.

Celkem hejtmanství v tomto kole postupně rozdělilo přes 50 milionů korun. Schváleno bylo 424 žádostí. V nadcházejícím dotačním kole je ve Středočeském kraji vyčleněno přes 500 milionů korun. Žádosti budou již podávány elektronicky a následně budou doručovány v listinné formě s podpisem konečného uživatele do podatelny krajského úřadu.

 

Právě se děje

Další zprávy