Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 žadatelům kotlíkové dotace, na které se nedostalo

ČTK ČTK
19. 9. 2017 17:58
Zastupitelé v Středočeském kraji rozhodli, že vyhoví 187 neúspěšným žadatelům o kotlíkové dotace. Peníze na pořízení nového topidla získají ti zájemci, kteří letos v dubnu přišli zkrátka kvůli žádostem kurýrem, které dostaly bezdůvodně přednost. "Stala se chyba a my se k tomu musíme postavit čelem," uvedla hejtmanka Jermanová. Celkem hejtmanství v tomto kole postupně rozdělilo přes 50 milionů korun. Schváleno bylo 424 žádostí. V nadcházejícím dotačním kole je ve Středočeském kraji vyčleněno přes 500 milionů korun.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 neúspěšným žadatelům o dotace na nové kotle. Peníze na pořízení nového topidla získají ti zájemci, kteří letos v dubnu přišli zkrátka kvůli žádostem podaným kurýrem. Krajští zastupitelé v úterý pro tento účel uvolnili dalších 22,5 milionu korun. Dotace mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle, například na plyn nebo biomasu, nebo tepelného čerpadla.

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) nebylo správné, že úřad v jeden okamžik přijal 187 žádostí od kurýra a předřadil je před žádosti lidí čekajících na ulici. "Stala se chyba a my se k tomu musíme postavit čelem," uvedla hejtmanka, podle níž mají tito žadatelé na dotaci morální nárok.

Dodatečně mají být uspokojeny žádosti podané v druhém kole osobním doručením, které by mohly být kladně vyřízeny, pokud by je nepředběhly žádosti podané kurýrem přesně v 8:00 v den zahájení druhého kola. Při přijímání žádostí se před úřadem vytvořila fronta několika set lidí, policisté prověřovali i údajné uplácení za místa ve frontě, vyšetřování bylo odloženo.

Celkem hejtmanství v tomto kole postupně rozdělilo přes 50 milionů korun. Schváleno bylo 424 žádostí. V nadcházejícím dotačním kole je ve Středočeském kraji vyčleněno přes 500 milionů korun. Žádosti budou již podávány elektronicky a následně budou doručovány v listinné formě s podpisem konečného uživatele do podatelny krajského úřadu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy