Středočeská rada je kompletní, Chládka nahradí Horčička

ČTK ČTK
24. 2. 2014 12:24
Dosud působil v jako šéf krajského výboru pro regionální rozvoj
Marcel Chládek v radě skončil, dal přednost ministerskému křeslu.
Marcel Chládek v radě skončil, dal přednost ministerskému křeslu. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Novým středočeským radním pro regionální rozvoj se stal Karel Horčička (ČSSD). Nahradil ve funkci svého stranického kolegu Marcela Chládka, který se stal ministrem školství a z vedení kraje i krajského zastupitelstva odešel.

Dosavadní šéf krajského výboru pro regionální rozvoj Horčička uvedl, že se chce zaměřit na takzvané komunitární programy, které jsou spravovány v Bruselu a umožňují čerpání peněz přímo z rozpočtu Evropské unie. Vedle strukturálních fondů představují další významný zdroj evropských peněz.

"V této oblasti bych chtěl navrhnout nějaké inovace a změny. Ale ve většině věcí budu pokračovat v tom, co dělal náměstek Chládek," uvedl Horčička.

Na rozdíl od Chládka Horčička nebude náměstkem, ale radním. Z radního na náměstka naopak na základě pondělního hlasování zastupitelů povýšil Jiří Peřina (ČSSD), jenž má na starosti krajské finance.

"Domnívám se, že oblast financí si zaslouží náměstka, jako tomu bylo v minulých letech," komentoval to Peřina. Horčičkovo místo v čele regionálního výboru obsadila zastupitelka za ČSSD Petra Šmejkalová. Opoziční ODS chtěla prosadit, aby šlo o neuvolněnou funkci, to se ale nepodařilo.

Středočeské zastupitelstvo má po pondělí také dva nové členy. Chládkovo křeslo v zastupitelstvu obsadil Pavel Schenk (ČSSD), dalším nováčkem je berounský místostarosta Patrik Brodan (TOP 09), jenž nahradil poslankyni Ninu Novákovou (TOP 09).

Nováková svou rezignaci na post zastupitelky zdůvodnila tím, že se chce se soustředit na práci ve Sněmovně.

Chládek všem poděkoval za spolupráci v uplynulých letech a vyjádřil přesvědčení, že s mnohými se uvidí i ve svém novém působišti na ministerstvu školství. "Nezapomeňte, pane ministře, že jste ze Středočeského kraje," připomněl Chládkovi hejtman Josef Řihák (ČSSD).

 

Právě se děje

před 19 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy