Státní zástupce obvinil tři policisty, kryli dealery

ČTK ČTK
3. 11. 2011 10:43
Za spolupráci dostávali peníze a dárky. Několikrát si nechali i zajištěné drogy
Foto: Policie ČR

Praha - Státní zástupce obvinil tři kolínské policisty, kteří poskytovali ochranu drogovým dealerům a dávali jim informace z policejních databází.

Dostali za to prý peníze, dárky a několikrát si nechali i část zajištěných drog. "Podezřelí si vyslechli obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby, nadržování a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy," sdělila mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová.

Inspekce kvůli možnému napojení na drogové podsvětí zadržela počátkem října skupinu šesti policistů a čtyř dalších lidí. Stíhat nakonec začala ale tři příslušníky policie a jednoho civilistu.

"V průběhu prověřování byla zadokumentována rozsáhlá nezákonná činnost kriminalistů, kteří poskytovali informace, ochranu a beztrestnost kriminálně závadovým osobám, čímž tyto osoby získávaly výsadní postavení na trhu s návykovými látkami," uvedla již dříve Sandorová.

Detektivové za to podle ní dostávali úplatky - peníze nebo různé dárky. Při domovních prohlídkách pak našla inspekce u policistů drogy, pomůcky k jejich prodeji a užívání a kradené věci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy