Socha polonahé Panny Marie budila vášně, teď zmizela

ČTK ČTK
19. 9. 2011 20:18
Za dopadení zloděje získá nálezce půl milionu korun

Bohdaneč - V Bohdanči na Kutnohorsku někdo v noci ukradl 2,5 metru vysokou sochu Zvěstování Panny Marie.

Lesnická společnost LESS FOREST, která je jejím vlastníkem, vypsala odměnu půl milionu korun za nalezení sochy a dopadení pachatele. Informoval o tom Michal Třeštík z holdingu LESS.

Zloději bronzovou sochu násilně vytrhli z podstavce a odvezli. Podle mluvčího policie Daniela Votroubka tím poškodili nejen betonový podstavec, ale i sochu. "Celková škoda se prozatím odhaduje na jeden milion korun," dodal mluvčí.

Netradičně pojatá socha, umístěná na pahorku nad obcí, budila odpočátku rozporuplné reakce. Panna Marie je totiž zachycena s odhalenou hrudí. Vzniklo dokonce i občanské sdružení usilující o její odstranění.

Památník polonahé světice byl vytvořen v roce 2007 podle návrhu pražského sochaře Pavla Purkrábka, vysvětil ho královéhradecký biskup Josef Kajnek.

Zloději bronzovou sochu násilně vytrhli z podstavce a odvezli. Firma přijme veškeré informace, které pomohou k jejímu nalezení, na telefonním čísle 733 755 521. Lidé se mohou zároveň obracet na linku tísňového volání 158

"Nebuďte lhostejní a pomozte nám sochu nalézt a zabránit podobným činům," uvedl Třeštík.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy