reklama
 
 

Smrt v kontejneru probrala výrobce. Vylepí varování

23. 6. 2011 11:55
Mladík se udusil v kontejneru na elektroodpad, kde se zaklínil při vybírání věcí

Pečky (Kolínsko) -  Po tragické nehodě, při níž se ve středu zaklínil v kontejneru na elektroodpad mladý muž a udusil se, opatří výrobce kontejnerů své nádoby nálepkou s výrazným varováním, že nahlížení dovnitř může být velmi nebezpečné.

„V blízké době počítáme s instalací varovných nápisů jako prvního opatření," uvedla pro Aktuálně.cz Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti Asekol, která kontejnery vyrábí.

Smrtelné neštěstí se stalo v Pečkách na Kolínsku a tělo oběti zaklíněné zřejmě několik hodin v otvoru plechového kontejneru museli vyprostit s pomocí své techniky hasiči.  

První, ale ne jediný

Společnost Asekol uvedla, že jde o první takový smrtelný úraz, který registruje. To, že jde o první takový případ na Kolínsku, pak potvrdila mluvčí Hasičského záchranného sboru v Kolíně.

Firma Asekol však prozradila, že se v minulosti už setkala s tím, že se někomu podařilo do kontejneru vlézt. „Byl to muž, v kontejneru se mu začalo špatně dýchat a museli ho také vytáhnout hasiči," sdělila Hana Ansorgová.

Podle ní se nyní Asekol chystá přijmout další nová opatření, aby se podobné případy v budoucnu neopakovaly. Blíže je však neupřesnila.

Podobných kontejnerů na elektroodpad, jaké vyrábí Asekol, je po České republice rozmístěno zhruba 1500. Slouží ke sběru elektrospotřebičů a baterií určených k průmyslové recyklaci.

Pravděpodobně se udusil

Podle sdělení lékaře se mladý muž v kontejneru pravděpodobně udusil, a to i přesto, že kontejnery firmy Asekol nejsou hermeticky uzavřené a má do nich přístup vzduch.

Podle dosavadních informací o případu se nejspíš snažil z kontejneru vytáhnout některý z vyhozených přístrojů - i přesto, že díky instalovanému „bubnu", jímž se odpad do nádoby odkládá, není dovnitř kontejneru vidět.

„Jsou vyvíjeny pro sběr a jejich otvor byl připraven tak, aby do nich nebylo vidět a tím pádem jejich obsah nelákal kolemjdoucí," řekla pro Aktuálně.cz Ansorgová.

Podle jejích slov sběrné popelnice neprocházejí žádnou bezpečnostní kontrolou, která by podobným případům zamezila.

„Záměrem při výrobě je zejména připravit sběrné místo, které bude lehce dostupné a zároveň nebude dávat lidem pocit, že se do kontejneru mohou nějakým způsobem dostat," dodala komunikační manažerka.

autor: Eliška Morochovičová | 23. 6. 2011 11:55

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama