Smrt matky se synem v Mnichově Hradišti zavinil vadný kotel

ČTK ČTK
3. 2. 2011 20:52
Vyloučeno tak bylo cizí zavinění či sebevražda
Foto: Policie ČR

Mnichovo Hradiště - Příčinou smrti pětapadesátileté ženy a jejího čtrnáctiletého syna, které v úterý našli policisté v bytě v Mnichově Hradišti, je podle výsledků nařízené pitvy udušení kvůli poruše plynového kotle.

Příčinu úniku plynu budou v pátek zjišťovat odborníci, uvedla ve čtvrtek televize Prima s odvoláním na informace policie. Vyloučeno tak bylo cizí zavinění či sebevražda.

Matku se synem našli policisté v úterý po ohlášení známého rodiny, který oknem viděl bezvládné tělo ženy.

Středočeští kriminalisté před soudní pitvou nevylučovali žádnou variantu úmrtí, ani vraždu. Na místě sice nebyly žádné zjevné stopy násilí, ale v úvahu připadala například otrava léky či jinými látkami.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy