Sezonu letních festivalů zakončí Berounské Letorosty

Petr Jemelka Petr Jemelka
17. 9. 2010 4:54
Na břeh Berounky dorazí v sobotu MIG 21 nebo Lucie Bílá
Minulý rok byl o festival zájem
Minulý rok byl o festival zájem | Foto: Letorosty.cz

Beroun - Festivalová sezona ještě úplně neskončila.

Alespoň o malý kousek si ji mohou prodloužit obyvatelé a návštěvníci Berouna, kde se v sobotu uskuteční již šestý ročník hudebního festivalu Berounské Letorosty.

Pořadatelé jednodenního open-airu na břehu Berounky lákají například na skupinu MIG 21, Lucii Bílou nebo Žlutého Psa. Vstup je zdarma.

Dopoledne bude věnované dětem, hudební program pro celou rodinu zahájí půlhodiny po poledni skupina The Tap Tap. Hodinu před půlnocí ho pak uzavře vystoupení legendární slovenské skupiny Tublatanka.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu. V rekordu dráhy vyhrála Ivanie Blondinová z Kanady.

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

před 1 hodinou

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy