Senior přehlédl stopku, srážku s kamionem nepřežil

ČTK ČTK
26. 9. 2013 11:32
Na Mladoboleslavsku zemřel osmdesátiletý řidič, manželka skončila se zraněním v nemocnici.
Foto: Aktuálně.cz

Bezděčín - U Bezděčína na Mladoboleslavsku ve čtvrtek zemřel při srážce s kamionem osmdesátiletý řidič osobního auta.

Muž zřejmě přehlédl značku stop a nedal nákladnímu autu přednost. Spolujezdkyně z osobního vozu skončila se zraněním v nemocnici, řekl mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Nehoda se stala po 09:00 na sjezdu z rychlostní silnice R10 na Mělník. Řidič Škody Forman podle policie nedal přednost kamionu, který jel od Mělníka na Mladou Boleslav.

"Muž při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedl Schön. Senior vezl o pět let mladší manželku, kterou záchranáři přepravili se zraněním do mladoboleslavské nemocnice. Policie podle Schöna na místě kyvadlově řídí dopravu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy